Ви розмірковували над цим деякий час, і тепер у вас є мотивація нарешті зробити татуювання. Якщо це ваше перше татуювання, швидше за все, у вас є питання про все, а саме: скільки часу потрібно, щоб татуювання зажило.

Ми підготували цю статтю, яка допоможе вам скласти план процесу загоєння після того, як вам нанесли татуювання.

Скільки часу потрібно, щоб татуювання зажило?

Після нанесення татуювання, зовнішній шар шкіри зазвичай гоїться протягом 2-3 тижнів. Однак, хоча він може виглядати і відчуватися повністю здоровим, насправді може знадобитися до 6 місяців, щоб більш глибокі шари татуйованої шкіри по-справжньому зажили.

Шкіра навколо великих татуювань може відновлюватися довше, а деякі фактори, такі як поколювання, корок, відсутність зволоження, забування нанести сонцезахисний крем або використання неправильного лосьйону, можуть уповільнити процес загоєння.

Хоча ваше татуювання повинно виглядати чудово через перші 2-3 тижні, воно може виглядати злегка блискучим і лускатим ще якийсь проміжок часу.

Етапи процесу загоєння татуювання

Одне з найважливіших рішень при нанесенні татуювання — це вибрати дизайн і відповідного тату-майстра, який втілить ваше бачення в реальність. Але час, який ви проводите в тату-салоні, — це лише невелика частина всього процесу. Після того, як ви покинете салон з новим татуюванням, важливо зосередитися на фазі загоєння татуювання.

Отже, скільки часу потрібно, щоб татуювання зажило? Як і слід було очікувати, відповідь — «залежить від обставин». Залежно від того, як пройшов процес нанесення чорнила і де знаходиться ваше татуювання, повне загоєння може зайняти від чотирьох тижнів до кількох місяців. Перш ніж ми заглибимося в подробиці того, як ви можете прискорити цей процес загоєння, давайте спочатку розглянемо його різні етапи:

Тиждень 1: відкрита рана

Відразу після того, як тату-майстер наб’є татуювання, ваше тіло почне процес загоєння. Хоча це може виглядати не так, ваше татуювання насправді являє собою відкриту рану на вашій шкірі. Ваше тіло відразу ж починає відновлювати пошкодження.

На цьому етапі ваше тіло мобілізує першу реакцію на травму, і ви можете помітити легке поколювання або відчуття печіння в результаті запалення в місці татуювання. Це відчуття, яке триває в середньому тиждень, означає, що ваше тіло старанно працює, щоб виправити ситуацію і запобігти інфекції. Тому рекомендується ставитися до свіжого татуювання як до відкритої рани. Таким чином ви зможете уникнути інфекцій та інших ускладнень, які можуть виникнути, якщо ви залишите відкриту рану без догляду.

Ваш тату-майстер розгляне все, що вам потрібно зробити, щоб ваше нове татуювання залишалася чистим, і спочатку це може здатися надмірним. Додайте до цього трохи колючого болю, і неважко побачити, як рівень стресу може трохи підвищитися за цей час. Хороший тату-майстер може порекомендувати кілька способів полегшити цей стрес, щоб ваша шкіра могла зажити належним чином.

Тиждень 2: свербіння і лущення

На другому тижні загоєння татуювання, запалення навколо тату трохи вщухне. Як ви могли бачити з іншими ранами, відчуття свербіння, що заміняє печіння і поколювання на першій стадії, є нормальним під час цієї частини процесу загоєння.

Поверх татуювання утворився новий верхній шар шкіри, а це означає, що стара шкіра утворює кірки і відшаровується. Сухість — це те, що викликає відчуття свербіння на рані і навколо неї — в області татуювання. Безперервний свербіж може змусити вас задуматися: «Як довго заживає татуювання?»

У такій ситуації постарайтеся не піддатися бажанням подряпати шкіру або здирати відмерлу шкіру. Ваш тату-майстер, ймовірно, порекомендує лосьйон для зволоження шкіри, який може зменшити відчуття свербіння.

Тижні 3 та 4: висихання

Коли місцеве загоєння буде виконано, ви перестанете відчувати свербіж в місці татуювання. У цей момент шкіра сохне. У багатьох випадках татуювання покривається шаром сухої шкіри після того, як струпи відпадають. Хоча це часто призводить до того, що татуювання виглядає трохи тьмяніше за кольором, воно природним чином відшаровується, відкриваючи яскраве твір мистецтва, заради якого ви це все робили.

Тижні 5 і 6: повне загоєння

Це остання частина з чотирьох етапів загоєння татуювання. Ви будете знати, що перебуваєте в цій фазі — і що ваше татуювання повністю зажило — тому що вся суха шкіра і струпи зійшли, відкривши нову гладку шкіру з яскравим татуюванням, і ви більше не відчуваєте печіння і свербіння, тому що тіло відновилося саме. Проте, рекомендується продовжити подальший догляд, щоб шкіра повністю відновила свою цілісність.

Як прискорити час загоєння татуювання

Є багато факторів, які можуть визначати час загоєння татуювання. Візьміть до уваги кожен з перелічених нижче чинників, і у вас буде більше шансів загоїти татуювання якомога швидше.

Струпи і шкіра передчасно видаляються

Одна з найбільш важливих речей, яку потрібно пам’ятати, коли ваше татуювання заживає, — це НЕ здирати струпи, якими б спокусливими вони не були. Це також стосується зняття шматків шкіри, що лущиться.

Важкі кірки, які ще не готові відпасти, все ще формуються досить глибоко у вашій шкірі, щоб вплинути на шари, в яких були нанесені чорнила для татуювання, а це означає, що передчасне видалення кірки може відвести чорнило від області, потенційно залишаючи ямки і безбарвні плями на шкірі.

Просто пам’ятайте, що цей етап зазвичай триває всього кілька днів, тому постарайтеся побачити його, дозволяючи шкірі спадати природним шляхом, не знімаючи її. Зняття шкіри, яка ще не готова, може видалити чорнило з шкіри, як і струпи.

Застосування продуктів для прискорення загоєння татуювання

лосьон для заживления татуировок
Джерело: @kellysikkema

Хоча це і не обов’язково, нанесення хорошого лосьйону для догляду за шкірою допомагає прискорити загоєння, підтримуючи живлення і зволоження татуювання.

Але не перестарайтеся. Вам потрібно наносити лосьйон тільки після кожного миття області, тому приблизно 2-3 рази на день в залежності від того, наскільки чистим ви можете зберегти своє татуювання, між пранням або коли ваша татуювання виглядає або здається дуже сухим.

Але чого робити не можна, так це змащувати татуювання товстим шаром лосьйону. Поки шкіра заживає, їй потрібно дихати, і блок тату-крему товщиною в 2,5 см не допоможе цьому процесу. Це може сповільнити загоєння і викликати бульбашки на татуюванні.

Як уже згадувалося, лосьйони і мазі не потрібні, але вони безумовно можуть допомогти прискорити процес загоєння і зробити татуювання чистою і яскравою згодом.

Занурення татуювання в воду

душ для ухода за новой татуировкой
Джерело: @haleytruong

Поряд з видаленням струпів, це одне з найгірших речей, які ви можете зробити зі своїм новим татуюванням. Ви не повинні занурювати татуювання в воду на будь-який час протягом перших двох тижнів. Ось що ви можете робити з вашим татуюванням:

  • Прийняття душу — Намагайтеся не тримати татуювання на лінії насадки для душу занадто довго і постарайтеся обмежити час прийняття душу до 5 хвилин. Після цього промокніть татуювання насухо, не тріть!
  • Миття татуювання — це слід робити за допомогою чутливого мила без ароматизаторів і теплої води (ваша шкіра буде дуже чутливою, а гаряча вода може викликати набряк і висип). Візьміть воду руками і вилийте її на татуювання. Акуратно потріть татуювання пальцями круговими рухами.

Вихід на сонце

влияние солнца на вашу новую татуировку
Джерело: @amitnayak

Це може бути серйозним вбивцем татуювань. Немає нічого більш шкідливого для вашого татуювання, ніж всемогутня, велика вогненна куля, особливо коли татуювання нове.

Ваша шкіра буде надзвичайно чутлива до ультрафіолетових променів протягом перших двох тижнів, і будь-яке перебування на сонці довше декількох хвилин може викликати роздратування шкіри і опіки; і повірте мені, загар на новому татуюванні — це не весело.

Чекайте великої затримки в процесі загоєння, якщо це станеться з вами.

Розташування татуювання і контакт з одягом

влияние одежды на новую татуировку
Джерело: @rocknwool

Залежно від того, на якій ділянці вашого тіла знаходиться ваше нове татуювання, різні матеріали будуть стикатися і тертися об татуйовану область. Будь-яке тривале або енергійне розтирання шкіри з недавно нанесеного татуюванням може завдати шкоди процесу загоєння і, швидше за все, продовжить процес відновлення.

Подразнювати татуювання може не тільки розтирання, а й сам матеріал. Шкіра з недавно нанесеним татуюванням буде набагато більш схильна до подразнення, і ви можете побачити, що деякі матеріали (наприклад, латекс), які зазвичай не викликають роздратування, можуть досить легко викликати яскравий висип на татуюваннях, якщо їх залишити в контакті зі шкірою протягом тривалих періодів часу.

Кольорове татуювання або чорно-сіре

Добре відомо, що кольорові татуювання зазвичай гоються довше, ніж чорно-сірі або чорно-білі татуювання, через вміст чорнила. Всі кольорові чорнила містять дуже невелику кількість металу, яке людському тілу важко прийняти.

Деякі люди гірше за інших реагують на ці метали, та в деяких ситуаціях тіло може фактично виштовхувати частину чорнил, збільшуючи час загоєння і спонукаючи тату-майстра підфарбувати татуювання.

З усіх кольорів, червоне чорнило викликає найбільш несприятливу реакцію в процесі загоєння

Це пов’язано зі складом чорнила в порівнянні з більшістю інших поширених кольорів. Будь ласка, майте це на увазі, так як якщо ви один з тих, кому не пощастило з неприємною реакцією на червоне чорнило, ваше татуювання може зайняти деякий час, щоб зажити, і навіть може стати трохи неоднорідним через те, що ваше тіло намагається видалити непотрібні компоненти чорнила.

Ваш загальний стан здоров’я і імунна система

Как ваше состояние здоровья влияет на скорость заживления татуировки
Джерело: @fishmac

Ви повинні пам’ятати, що незалежно від того, наскільки популярні і поширені татуювання в наші дні, вони як і раніше представляють собою великі відкриті рани, викликані травмою, нанесеною протягом тривалого часу (коли голки вводили і виходили з вашої шкіри тисячі разів за один сеанс , введення чужорідної речовини в ваше тіло).

Тому, як і у випадку з усіма іншими типами ушкоджень, яким ваше тіло регулярно піддається (порізи, подряпини і синці), загоєння буде найшвидшим, коли ви морально і фізично добре відпочинете і належним чином харчуєтеся.

Якщо ви знаєте, що не одержуєте рекомендовану кількість фруктів і овочів в день, можливо, вам дійсно варто додати хороші полівітаміни, щоб якомога краще поліпшити цілющі властивості вашого тіла.

Зверніть увагу, що, якщо ви в даний час погано себе почуваєте або маєте будь-які поточні стану здоров’я / захворювання, ваша імунна система, ймовірно, буде працювати гірше, ніж зазвичай, і тому ваше нове татуювання може гоїтися трохи (або набагато) повільніше .

Висновки

Отже — скільки часу потрібно, щоб татуювання зажило? Сподіваюся, тепер ви розумієте, чому на це питання так складно відповісти. Я також сподіваюся, що ця стаття допоможе пролити світло на всі способи, якими певні чинники можуть вплинути на загоєння вашого чудового, нового татуювання.

Всем привет! Меня зовут Андрей. Я начал увлекаться татуировками еще в детстве, после окончания школы поступил в колледж на художественное искусство. На протяжении все этого времени, мне всегда нравились татуировки, которые превосходили любое другое занятие. Первую свою машинку для татуировок я купил в 20 лет, и на протяжении многих лет практиковался и брал советы от наставников из общества. Любимые направления в татуировках - реализм, сюрреализм в оттенках серого, геометрия и тонкая линия.